test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć
  • sto
  • razem doroślejemy

 

Tak jak prawda jest dla człowieka kluczem do świata, tak wolność jest kluczem, który wartości otwiera drogę w głąb człowieka.

ks. Józef Tischner

Miłość sama w sobie jest "nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy "pojąć wszystko".

Ks. Józef Tischner

Gdy człowiek nie wie, co zrobić, sumienie mówi mu tylko jedno: "szukaj".

ks. Józef Tischner

E-deklaracje 2017

Kto jest kim?

BIBLIOTEKA

Jesteśmy członkiem

co slychac

Jubileusz STO

Język Niemiecki

Sekcja Hapkido

Dołącz do drużyny HAPKIDO

MOO HAK KWAN Polska. Odwiedź stronę sekcji i rozwijaj się przez sport.

www.hapkido.pl

Statystyka odwiedzin

786407
DzisiajDzisiaj22
WczorajWczoraj25
Ten TydzieńTen Tydzień135
Ten miesiącTen miesiąc371
WszystkieWszystkie786407

Nasza szkoła posiada
pracownię komputerową

zrealizowaną z funduszy
Europejski Fundusz Społeczny

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Klub Mola Książkowego

Klub Mola KsiążkowegoWraz w końcem maja moi uczniowie zdobyli wszystkie książeczki niezbędne do uzyskania tytułu Mola Książkowego. Od początku roku niemal codziennie czytali głośno i wyraziście przygotowane wcześniej fragmenty teksu. Na największą pochwałę zasługują te osoby, które początkowo miały trudności z głośną interpretacją tekstu, a w miarę upływu czasu rozwijały swój warsztat  i radziły sobie coraz lepiej. Obserwowanie z tygodnia na tydzień trudu i wysiłku, ale też wspaniałych efektów było prawdziwą przyjemnością.

Register to read more...

Klasowy Mistrz Ortografii

Mistrz OrtografiiKoniec roku szkolnego to czas podsumowań. Dziś chcę pochwalić wszystkich swoich uczniów, którzy przez 10 tygodni dzielnie powtarzali i trenowali reguły ortograficzne.

Co tydzień przypominaliśmy i utrwalaliśmy sobie zasady ortograficzne mozolnie poznawane przez 3 lata nauki. Każda powtórka zakończona była pisaniem ze słuchu, czyli dyktandem. Z wielką radością informuję, iż znakomita większość uczniów nie popełniała w dyktandach więcej niż trzy błędy orograficzne!

Każde z dyktand było oceniane specjalnym systemem pieczątkowym, co  pozwoliło nam wyznaczyć Klasowego Mistrza Ortografii.

Register to read more...

Filharmonia Krakowska

W FilharmoniiW czwartek 22 maja byliśmy z Panią Olą i Panią Marią Zasadą w Filharmonii Krakowskiej. Na początku oglądaliśmy różne instrumenty muzyczne, ale najfajniejsze okazało się oglądanie od środka organów. Organy w Filharmonii są naprawdę OLBRZYMIE!!! Są one dość nowe, gdyż stare organy prawie całe spaliły się podczas pożaru – widzieliśmy też piszczałki, które ocalały z tego pożaru. Staliśmy też na scenie i widzieliśmy całą salę koncertową.

Register to read more...

Zielona Szkoła w Spale

Zielona Szkoła w SpaleJak co roku, cała nasza szkoła wybrała się na "zieloną szkołę". W dniach od 22 do 26 kwietnia byliśmy w Spale i zwiedzaliśmy jej okolice. Naszym wychowawcą na ten czas była pani Martyna Chromik, której serdecznie dziękujemy.
Oto garść naszych zielonych wspomnień...

Register to read more...

Krakusek

KrakusekW tym roku obie klasy trzecie naszej szkoły przystąpiły do konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek. Przygotowywaliśmy się do niego wszyscy. Najpierw wzięliśmy udział w zwiedzaniu Kazimierza, a następnie w lekcji muzealnej  pt. Wawel zaginiony. Czytaliśmy też legendy o Krakowie.

Register to read more...

Wielkanocne śniadanie

Śniadanie wielkanocne16 kwietnia urządziliśmy w naszej klasie Wielkanocne Śniadanie. Złączyliśmy ławki z dwóch środkowych rzędów, po czym nakryliśmy do stołu.
Na stole znajdowały się: jajka, warzywa, soki, sałatki, szynka, ser, kiełbasa i mazurek. Pod koniec śniadania pani czytała nam historię o Wielkanocy.

Register to read more...

Z wizytą u lajkonika

Lajkonik Jana MatejkiW piątek 11-go kwietnia z całą naszą klasą wybraliśmy się na wycieczkę po Krakowie.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu był Pałac Krzysztofory. To zabytkowa kamienica mieszcząca się na ulicy Szczepańskiej. Nazwa Pałacu pochodzi od figury św. Krzysztofa.

Najpierw słuchaliśmy ciekawych opowieści o Lajkoniku i oglądaliśmy prawdziwego Lajkonika, którego strój zaprojektował sam Stanisław Wyspiański. Przyglądaliśmy się jak jest ubrany, żeby później spróbować wykonać wybrane elementy jego stroju np. turban lub ozdobić głowę konia.

Register to read more...

Warsztaty charakteryzatorskie

Warsztaty charakteryzacjiW ostatnim czasie zajmowaliśmy się filmem. Poznawaliśmy różne gatunki filmów np. im przygodowy to "W pustyni i w puszczy", fantastyczny to "Gwiezdne wojny", przyrodniczy to "Mikrokosmos", animowany to "Asteriks i Obeliks", historyczny to "Ogniem i mieczem", a komedia to "Rodzinka.pl".

Register to read more...

Z wizytą w MOCAKU

Z wizytąw MOCAKUW środę, 19 marca, wraz z zaprzyjaźnioną klasą 3B, wybraliśmy się do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Muzeum to znajduje się na krakowskim Zabłociu, na ulicy Lipowej.
Budynek zbudowany jest z płyt betonowych oraz ogromnych przeszkleń. Nie przypomina wyglądem wcale muzeum, ale nowoczesną fabrykę. Pewnie właśnie dlatego jest na Zabłociu i znajduje się tam sztuka współczesna.

Register to read more...

Fizyka dla smyka

3 kwietnia odbyła się lekcja doświadczalna o temacie „Tajemnice Światła’’.

Wykonaliśmy wiele doświadczeń przy pomocy światła. Na przykład dowiedzieliśmy się jak działa hologram albo co się stanie gdy poświecimy ultrafioletem na specjalne koraliki. Dowiedzieliśmy się co jest w środku kalejdoskopu oraz jak on działa. Poznaliśmy też działanie stroboskopu. Podczas zajęć bawiliśmy się prawdziwym wojskowym peryskopem. Śmiesznie było patrzeć przez peryskop z ukrycia (spod ławki) na kolegów i koleżanki w klasie.

Poznaliśmy różne właściwości światła. Czy wiecie, że światło pędzi z prędkością aż 35 000 kilometrów na godzinę? Dowiedzieliśmy się też jaki kolor ma światło. Nauczyliśmy się jak zrobić tęczę. Żeby zrobić tęczę trzeba poświecić na specjalne szkło o nazwie pryzmat. Było naprawdę ciekawie.

Opracowanie: Michał Misztal

Dzień Kobiet

Dzień KobietDzień kobiet obchodzimy 8 marca. W tym dniu było w naszej klasie bardzo wesoło. Postaram się wprowadzić Wszystkich w ten nastrój, pisząc kilka słów o tym jak uczciliśmy to święto. Wyglądało to tak: na początku do klasy weszły dziewczyny, chłopcy przed klasą omawiali kto daje komu prezent.

Register to read more...

Nasz klasowy film!

W piątek, 14 marca 2014 nasza klasa uczestniczyła w warsztatach filmowych w kinie „Sfinks”. Podczas warsztatów prowadzacy opowiadał nam jak się tworzy film. Wyjaśniał nam, że adaptacja filmu polega na przełożeniu treści książki na język fimu. Do nakręcenia filmu potrzebni są: aktorzy, kamerzysta, scenarzysta, dźwiękowcy, montażyści i oczywiście reżyser. Nasza klasa adaptowała bajkę pt. „Alibaba i 16 rozbójników” J. Film, który nakręciliśmy był bardzo śmieszny. Podczas nakręcania filmu było ciekawie i wesoło. Wszyscy byliśmy aktorami i odtwarzaliśmy różne postacie. Na koniec ogladaliśmy film animowany „Tupot małych stóp”.

Autor: Paweł K.

Oto nasz film! Zapraszamy na premierę!!!

{youtube}F510-VfuRlE{/youtube}

Wieczór gier planszowych

Wieczór gier

Tytuł spotkania: Wieczór gier planszowych
Miejsce: 7 STO Kraków, sala 3a na parterze
Czas: 7 marca, godzina 17.00.
Uczestnicy: Pani Ola i towarzystwo z klasy 3a z rodzicami, rodzeństwem, Babciami oraz Dziadkami
Umilacze: pyszne ciasta, ciasteczka i babeczki oraz kawa, herbata i zimne napoje
Hity wieczoru: Quirkle, Monopoly, Jenga, Small World, Halli Galli, Szachy, Scrabble, Farmer, Quiz świat, Hej to moja ryba, Cracoviana, Kalambury

Register to read more...

Szkolne igrzyska olimpijskie

Igrzyska 3a

We wtorek 18.03.2014 odbyły się igrzyska olimpijskie klas 1-3. Każda z klas wybierała sobie klasowy kolor: 1a biały, 1b niebieski, 2a żółty, 2b kolorowy, 3a zielony, 3b niebieski. Wszyscy byliśmy podzieleni na grupy. W pierwszej były klasy 1a, 1b, 2a. A w drugiej grupie - klasy 2b, 3a, 3b.
Na początku pan od wf-u wytłumaczył nam, że pierwsze igrzyska olimpijskie odbyły się w starożytnej Grecji w miejscowości Olimpia.

Register to read more...

W zdrowym ciele zdrowy duch :)

Ciało ludzkieLudzkie ciało to bardzo skomplikowana machina:) Składa się z wielu części:

  • organów wewnętrznych, przede wszystkim serca, mózgu, płuc, żołądka, wątroby, nerek;
  • kośćca, przede wszystkim kręgosłupa, miednicy, kości nóg i rąk, czaszki i żeber;
  • układu mięśni, przede wszystkim mięśni ramion (np. dwugłowy) i przedramion, mięśni piersiowych i brzucha, nóg (np. czworogłowy uda, piszczelowy przedni).

Register to read more...

Ortograficzne zmagania

Kto powiedział, że ortografia musi być nudna? W ramach ćwiczeń powstały - najeżone wyrazami z h i ch - wspaniałe historyjki. Jestem pod wielkim wrażeniem twórczego i ortograficznego talentu moich dzieciaków, a Wy?

Register to read more...

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Planer

Rekrutacja

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych rekrutacją do klasy pierwszej do składania podań w sekretariacie szkoły. Wzory podania i formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie szkoły w zakładce rekrutacja.

Dyrektor Szkoły

 

 

Pobierz wzór podaniaformularza zgłoszeniowego.

Polecamy!

naszeszkoly portal

Plan lekcji

Sprawdź swój Plan Lekcji, kliknij w swoją szkołę.

Jadłospis

W tym roku mają Państwo możliwość wyboru rodzaju obiadu.

Informujemy, że wprowadzamy elektroniczny system wyboru obiadów - zarezerwuj obiady

UWAGA. NOWY RACHUNEK BANKOWY DO OBIADÓW:

52 1050 1445 1000 0092 0608 3645

Kuchnia Polska ul. Bosaków 11 Kraków

Link do poprzedniej wersji aplikacji

 

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

e-Dziennik

e-dziennik

NOWY E-DZIENNIK

NOWY ROK-NOWY DZIENNIK.

Zaczynamy!!!

Zobacz dokumenty

Zapoznaj się z ważnymi dokumentami dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

ZOBACZ

Hymn Szkoły

Tekst: Małgorzata Wątkowska
Muzyka: Wojciech Jurek

Wykonawca: Adam Baranowski

 {module [156]}

Patrzę z krakowskiego traktu
Na gorczańskie pasmo gór,
Gdzie dorastał Józef Tischner,
Gdzie marzenia swoje snuł.

By każdemu dobre słowo,
Dłoń pomocną dać .
Uśmiech z serca ofiarować .
Ufność w duszę wlać.

Patrzę na Collegium Novum,
Franciszkańską, Wiślną,
Gdzie profesor Józef Tischner
Krzewił wolność myślą.

Jego słowa nas prowadzą
W dorosłości czas,
Otwierają nam umysły,
Dobro budzą w nas. 

Patron szkoły

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO