test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775923
DzisiajDzisiaj30
WczorajWczoraj39
Ten TydzieńTen Tydzień235
Ten miesiącTen miesiąc320
WszystkieWszystkie775923

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

VII Festiwal Sztuk Walki – mistrzowskie pokazy!

VII Festiwal Sztuk Walki

Sukces organizacyjny!

Po ośmiu latach przerwy pan Rafał Przybycień reprezentujący ZSS Nr 7 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, zorganizował siódmą edycję Festiwalu Sztuk Walki w Krakowie. W tym roku impreza odbyła się w Auli AWF i zorganizowana była, jak powiedział pan prof. Sterkowicz, „na europejskim poziomie”. Jest to jedyna tego typu impreza, która skupia różne szkoły i style walki, przedstawiając ich specyfikę. Ukazuje fizyczne i duchowe korzyści płynące z uprawiania sztuk i sportów walki.

Nie były to typowe zawody sportowe, tylko pokazy wcześniej przygotowanych układów samoobrony, ćwiczeń zwinnościowo-akrobatycznych, układów formalnych, technik specjalnych z odpowiednią oprawą muzyczną i fachowymi komentarzami. Na tatami wystąpiły dzieci i dorośli, uczniowie i mistrzowie, osoby o najwyższej sprawności fizycznej jak i ci, którzy w sztukach walki stawiali pierwsze kroki. Było również kilka pokazów rodzinnych. W tym roku swoje wysokie umiejętności zaprezentowali przedstawiciele następujących sztuk i sportów walki: Hapkido Moo Hak Kwan Polska, Judo TS „Wisła" Kraków, Okuyama Ryu Aiki Jujitsu, Muaythay Raczadam Kraków, Krakowskiego Centrum Taekwondo (w sumie około 50 zawodników). Imprezą zainteresowało się Radio Kraków i Dziennik Polski. Festiwal jest częścią programu wf autorstwa Rafała Przybycienia, opartego na sztuce walki hapkido pt. „Sztuka walki hapkido alternatywą dla tradycyjnego wf i sportu szkolnego”, który został nagrodzony przez MENiS w 2004 roku jako jeden z najlepszych w Polsce.


Trochę historii.

W latach ubiegłych festiwal odbywał się cyklicznie od 2002 roku w pierwsza sobotę czerwca. W 2008 roku odbyła się szósta edycja tej imprezy poświęconej sztukom walki. Później zawieszono organizację festiwalu. Z roku na rok festiwal wzbudzał coraz większe zainteresowanie zarówno wśród uczestników jak i widzów. Przez okres 6 lat na tatami wystąpiło około 1000 adeptów sztuk i sportów walki prezentujących style wywodzące się z Korei, Japonii, Chin, Tajlandii, Brazylii i Filipin. W 2004 roku impreza miała charakter międzynarodowy i wpisała się w obchody Europejskiego Roku Wychowania Poprzez Sport. Swoje umiejętności zaprezentowali mistrzowie z Polski, Anglii oraz Czech. Główną atrakcją był pokaz Hapkido w wykonaniu prezydenta European Hapkido Alliance Sama Plumba 7 dan z Anglii. Rok później Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski ufundował specjalny puchar, a w 2006 r. objął honorowy patronat nad Festiwalem. Patronami medialnymi byli: TVP Kraków, Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski i inni. W 2013 roku próbę wznowienia Festiwalu pod nową nazwą „I Małopolski Festiwal Sportów, Sztuk i Systemów Walki” przejęła Sekcja Zapaśnicza TS „Wisła” (bez kontynuacji).

 

 

Posłuchaj audycji w Radiu Kraków:

 

Link do artykułu w Dzienniku Polskim

 

Wycinek z Dziennika Polskiego:

VII Festiwal Sztuk Walki

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO