test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775814
DzisiajDzisiaj7
WczorajWczoraj53
Ten TydzieńTen Tydzień126
Ten miesiącTen miesiąc211
WszystkieWszystkie775814

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Podsumowanie Tygodnia Bibliotek

Podsumowanie Tygodnia BibliotekXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Biblioteka inspiruje” w naszej szkole minął bardzo intensywnie. Działania kulturalno-oświatowo związane z książką odbywały się w ramach zajęć dydaktycznych oraz po lekcjach.

Bestsellerem czytelniczym okazała się „Książka bez obrazków”, która szczególnie urzekła uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Klasa 4b przygotowała głośne czytanie tej książki pt. „Moja głowa to kotlet z cukrem pudrem” dla kolegów z 1b.

Ponadto każda z klas 1-3 prezentowała tę książkę przed swoim wychowawcą. Psota werbalna zauroczyła również klasę 2a, podczas wycieczki do Międzyrzecza. To właśnie tam uczniowie klasy 2a z klasą 2c z szkoły podstawowej w Międzyrzeczu poznali dzieło słowne Benjamina Josepha Novaka.

 

Klasa 4a własnoręcznie wykonała swoją czarną książkę dla niewidomych wykorzystując przy tym alfabet Braille’a. Przy okazji warsztatów czytelniczych czwartoklasiści poznali krótką historię Louisa Braille’a i wspaniałą publikację „Czarna książka kolorów” M. Cottin.

 

Klasa 4b spędziła noc w Śródmiejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie czekało na nią Biblioteczne Biuro Detektywistyczne i wiele innych atrakcji czytelniczych.

 

Baśniowy świat Kamishibai odkryły klasy piąte. Uczniowie poznali tajemnice sztuki japońskiej oraz ciekawostki Kraju Kwitnącej Wiśni. Gościem specjalnym warsztatów była studentka piątego roku Instytutu Nauk i Informacji Jadwiga Obakiewicz-Kała. Wraz z bibliotekarzem czytała piękną historię Madonny „Jabłka Pana Peabody’ego”, do której klasa 5a i 5b wykonały swoje Kamishibai.

 

Klasa szósta została „wkręcona w balony”, a to za sprawą książki „Palloncini Nuove Sculture”. W oparciu o jej instrukcje uczniowie nauczyli się twistować modeliny włoskie i zdobyli wiedzę na temat wartości płynących ze skręcania balonów podłużnych. Poznali również pierwszego sułtana balonów.

 

Uczniowie klasy III gimnazjum zostali przygotowani przez Pana Piotra Rogozińskiego oraz Pana Daniela Korczykowskiego do konkursu „Dzieje Krakowa w okresie Wielkiej Wojny. Gra miejska”. 18 maja 2016 roku gimnazjaliści podjęli walkę z historią Krakowa. Ulicami miasta królów polskich pokonywali trudności w oparciu o wiedzę zdobytą na platformie e-learningowej, a także podczas spotkań z historykiem i bibliotekarzem.

 

Ponadto w ramach zajęć pozalekcyjnych w oparciu o książkę działały również „Ogród Pokręconych Balonów” – warsztaty twistowania modelin włoskich dla klas 1-3 oraz Aktyw Biblioteczny Mole Krejzole – miłośnicy biblioteki szkolnej.

 

Składamy podziękowania uczniom i rodzicom, którzy podarowali bibliotece książki. Zachęcamy pozostałych do oddawania książek bibliotece, jeśli w domu samotne i niepotrzebne zamieszkują regały i kąciki biblioteczne.

 

Wszystkim klasom podczas działań bibliotecznych towarzyszyła książka w różnej postaci. Ten dokument piśmienniczy, zapis myśli ludzkiej towarzyszy nam od zarania dziejów i jest niezbędny w naszej kulturze, bo jak napisał Henryk Sienkiewicz: „kto weźmie książkę do ręki, albo się czegoś nauczy, albo się ubawi, albo zaśnie... w każdym przypadku skorzysta!”

Podsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia BibliotekPodsumowanie Tygodnia Bibliotek

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO