test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775923
DzisiajDzisiaj30
WczorajWczoraj39
Ten TydzieńTen Tydzień235
Ten miesiącTen miesiąc320
WszystkieWszystkie775923

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.

Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.18 maja 2016 roku gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w grze miejskiej "Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska" organizowanej przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie. Konkurs został włączony do programu „Na drodze do Polski Niepodległej" -100. rocznica wybuchu I wojny światowej realizowanego w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej.

Partnerem przedsięwzięcia było Muzeum Narodowe w Krakowie. W grze miejskiej należało wykazać się wiedzą z zakresu historii Krakowa w latach 1914-1918 pt.: „Twierdza Kraków. Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. II edycja konkursu”.

18 maja naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentowali :

 

Natalia Chronówka

Natalia Mardyła

Wiktor Dudziński

Julia Wnuk

Piotr Jarosz

 

Nasza reprezentatywna piątka uczestniczyła w boju historycznym na określonym terenie tj. al. 3 Maja, al. Marszałka F. Focha oraz Rynek Główny Krakowa. Zadaniem uczniów było dotarcie, zgodnie ze wskazówkami mapy, do 7 punktów, gdzie odbywały się konkretne rozgrywki historyczne. Nasza grupa została Komisją Aprowizacyjną gry miejskiej. Konkurencje odbywały się w następujących punktach:

 

1. Punkt zbiórki „TOWARZYSTWO GIMNASTYCZNE SOKÓŁ”.

2. Muzeum Narodowe.

3. Punkt zbiórki „Krzysztofory”.

4. Punkt zbiórki „Sukiennice”.

5. Punkt zbiórki „Ratusz”.

6. Punkt zbiórki „Ars”.

7. Sztab dowodzenia Twierdzy Kraków – al. Focha 39.

 

Po przybyciu do poszczególnych baz uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą dotyczącą czasów Wielkiej Wojny. Nasza grupa posiadała ogromną wiedzę historyczną, kreatywność i umiejętność współdziałania. Opiekunami przygotowującymi gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia byli p. Piotr Rogoziński oraz p. Daniel Korczykowski.

 

Dziękujemy organizatorom za profesjonalnie przeprowadzoną grę miejską, wszystkie atrakcje i szczególną opiekę nad grupami zmagającymi się z tematem konkursu.

Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska. Etap wojewódzki.

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO