test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775916
DzisiajDzisiaj23
WczorajWczoraj39
Ten TydzieńTen Tydzień228
Ten miesiącTen miesiąc313
WszystkieWszystkie775916

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

BAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5b

BAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a i 5b19 maja 2016 roku klasy 5a i 5b uczestniczyły w warsztatach czytelniczych „Słowa leczą, słowa kaleczą”- jak powstaje plotka czyli „Jabłka Pana Peabody’ego : warsztaty japońskiej sztuki snucia opowieści oraz głośne czytanie z okazji XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

 

Kamishibai to teatr obrazkowy albo teatr narracji. Ta znana sztuka snucia opowieści pochodzi z XII wieku z Japonii, a ich prezentowaniu towarzyszy skrzynka butai z ilustrowanymi kartami z tekstem na odwrocie. Gościem specjalnym spotkania była bibliotekarka Pani Jadwiga Obakiewicz-Kała.

Podczas pierwszej części spotkania Pani Jadwiga przeprowadziła lekcję na temat sztuki japońskiej Kamishibai. Uczniowie mogli zapoznać się z genezą powstania skrzynki butai oraz przybliżyć sobie informacje na temat Japonii i jej kultury. Bibliotekarka, posługując się magiczną skrzynią opowiedziała bajkę filozoficzną Michaela Piquemala „Kapelusz”. Następnie uczniowie wysłuchali głośnego czytania książki MadonnyJabłka Pana Peabody’ego”. Na jej podstawie wykonali swoje własne Kamishibai, aby potem zaprezentować je na forum. Dzięki Pani Jadwidze klasy piąte przeniosły się w podróż do magicznej krainy teatru i literatury równocześnie.

 

Zapraszamy do fotorelacji!

BAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5bBAŚNIOWY ŚWIAT KAMISHIBAI W SKRZYNCE BUTAI 5a oraz 5b

 

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO