test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775919
DzisiajDzisiaj26
WczorajWczoraj39
Ten TydzieńTen Tydzień231
Ten miesiącTen miesiąc316
WszystkieWszystkie775919

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Wyprawa Ciekawskich

Wyprawa CiekawskichDrugoklasistom zostało sporo czasu zanim uzyskają tytuł inżyniera, ale Muzeum Inżynierii Miejskiej może być dobrym początkiem wielu pasji.

Zaczęliśmy od wystawy edukacyjnej „Wokół koła”, która dała nam możliwość obsługiwania stanowisk odsłaniających niezwykle ciekawe prawa fizyki.

Mogliśmy na przykład poczuć się jak chomik napędzając kołowrotek o nieco większych rozmiarach, pojeździć rowerem o kwadratowych kołach, podnieść ponad stukilogramowy silnik używając wielokrążków czy też zbudować basztę z wielkich klocków. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

 

Nie pominęliśmy również wystawy ukazującej rozwój polskiej motoryzacji. Zobaczyć prototypowe pojazdy, stare samochody i motocykle to gratka szczególnie dla chłopaków. Dziewczyny mogły nacieszyć oko kolekcją strojów autorstwa młodych projektantów mody, wyeksponowanych w jakże niezwykłej scenerii: z zabytkowymi pojazdami w tle.

 

Zakończyliśmy zajęciami, podczas których samodzielnie skonstruowaliśmy prosty obwód elektryczny, sprawdzając przy jego pomocy poprawność odpowiedzi w quzie.

 

Wróciliśmy pełni wrażeń, nowych doświadczeń i przydatnej wiedzy. Polecamy to miejsce.

Klasa 2b

Wyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa CiekawskichWyprawa Ciekawskich

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO