test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

781030
DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj8
Ten TydzieńTen Tydzień45
Ten miesiącTen miesiąc111
WszystkieWszystkie781030

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Po warsztatach Kamishibai

Warsztaty KamishibaiW przedświątecznym tygodniu klasy 2 a i 3 b wzięły udział w WARSZTATACH KAMISHIBAI.

Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy - parawan.

Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści.

Ręcznie malowane ilustracje, pięknie zdobiona magiczna skrzynka oraz wspaniale opowiedziana historia to elementy, które czynią Papierowy Teatr wyjątkowym.

 

Opowiadanie bajek tym sposobem wcale nie jest nowością. Pomysł ma już ponad 900 lat. Wymyślili go buddyjscy mnisi, aby przekazywać opowieści ludziom z miast i wiosek. To oni rozwinęli pewien sposób narracji, który do dziś czaruje słuchaczy. W szczególności docierając do dziecięcej wyobraźni.

 

Opowieści zawsze zapadają głęboko w pamięć dziecka. Dzięki przekazywanemu morałowi każda baśń staje się lekcją i kształtuje postawy.

 

W ramach zajęć uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych, na których dowiedzieli się czym były charakterystyczne dla kultury rosyjskiej jaja Faberge. Jaja Faberge były inspiracją do wykonania własnoręcznie ozdobionych, wielkanocnych jaj.

Po warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach KamishibaiPo warsztatach Kamishibai

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO