Było zielono!

Dzień Św. Patryka 17 marca 2016 w Dzień św. Patryka patrona Irlandii nasza szkoła zazieleniła się wspaniałymi strojami uczniów i nauczycieli. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest właśnie noszenie ubrań w kolorze zielonym. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi. W tym dniu Irlandczycy na całym świecie organizują uliczne pochody i festyny.

My też mieliśmy nasz Happy St. Patrick's Day w ramach poznawania tradycji i kultury krajów anglojęzycznych.

Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!Było zielono!