Na tropie skarbu Kury Leokadii

Na tropie Kury LeokadiiJajko - ko, ko, ko! Z tym okrzykiem uczniowie klas 1-3 podjęli się misji znalezienia jajek ukrytych przez Kurę Leokadię- znaną w całej Małopolsce producentkę. Nie straszne nam były lisy w ludzkiej postaci, które obłaskawialiśmy dobrymi manierami, ani też wyzwania sprawnościowe. Odczytując kolejne wskazówki pozostawione w różnych miejscach na terenie szkoły, każda z klas dotarła do celu.

Ponad sto jaj zostało odnalezionych! Sukces na skalę masową!

Kogut piał z zachwytu!

A my przy okazji dobrej zabawy poznaliśmy też ludowe wierzenia związane z jajkiem, które jest symbolem życia i miało moc odwracania wszelkiego nieszczęścia oraz niweczenia zła, leczenia, a także...niech schowają się wszelkie farmaceutyki i SPA...umieszczone w wodzie do mycia, zapewniało zdrowie i urodę.

Wszak wartości odżywcze jajek są nam dobrze znane i niepodważalne. Zachęcamy więc do spożywania ich. Wrzucenie jednego do kąpieli lub zakopanie w ziemi koło domu też pewnie nie zaszkodzi, a pomóc może...

Życzymy radosnych Świąt Wielkanocnych, jajecznych smakowitości na stołach oraz ” wylewnego” Śmigusa Dyngusa.