test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775918
DzisiajDzisiaj25
WczorajWczoraj39
Ten TydzieńTen Tydzień230
Ten miesiącTen miesiąc315
WszystkieWszystkie775918

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

21 marca - Dzień Patrona naszej Szkoły, księdza prof. Józefa Tischnera

Dzień PatronaPostać oraz myśli ks. Prof. Józefa Tischnera towarzyszą nam od 5 lat. 20 marca 2010 roku odbyła się uroczystość nadania Jego imienia Zespołowi Szkół Społecznych nr 7 STO.

 

Ks. Tischner urodził się 12 marca 1931 roku. Jego dzieciństwo było szczęśliwe – z domu wyniósł szacunek dla literatury i pracy intelektualnej. Sam mawiał o sobie Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a potem księdzem. I taki właśnie był: człowiek trudnego czasu, przyjaciel ludzi, budził sympatię i zaufanie. Umiłował góry. Wspierał rozwój kultury góralskiej, czego owocem były Jego kazania w gwarze oraz „Historia filozofii po góralsku”. Nigdy nie uciekał od aktualnych problemów społecznych i politycznych. Jako kapelan „Solidarności” pomagał w trudnych dla Narodu czasach. Potrafił rozmawiać z każdym, bez względu na wiek i wykształcenie. W latach 70tych odprawiał słynne msze dla przedszkolaków, na które dzieci przynosiły swoje zabawki, a On sam przychodził z misiem… Jest patronem wielu szkół, Jego imię nosi również Krakowskie Hospicjum dla Dzieci. Bliska była mu radość życia, ale i cierpienie w codzienności. Jan Paweł II mówił o Nim: Był człowiekiem Kościoła, zawsze zatroskanym o to, by w obronie prawdy nie stracić z oczu człowieka. Autor wielu znakomitych pozycji filozoficznych oraz teologicznych. Kawaler Orderu Orła Białego. Zmarł 28 czerwca 2000 roku.

 

Dla nas i dla naszych uczniów ks. Prof. Józef Tischner jest wzorem nauczyciela solidarności, wolności oraz nadziei. Dzień Patrona, 21 marca, uczcimy uroczystą akademią.

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO