III G. W BOJU HISTORYCZNYM - NASI REPREZENTANCI - ETAP WOJEWÓDZKI

Historia16 marca 2016 roku 7 gimnazjalistów z naszej szkoły wzięło udział w etapie szkolnym konkursu "Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. Gra miejska" organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Konkurs został włączony do programu „Na drodze do Polski Niepodległej" -100. rocznica wybuchu I wojny światowej realizowanego w ramach Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Partnerem przedsięwzięcia jest Muzeum Narodowe w Krakowie. Przedmiotem konkursu jest wiedza z zakresu historii Krakowa w latach 1914-1918 pt.: „Twierdza Kraków. Dzieje Krakowa w czasie Wielkiej Wojny. II edycja konkursu”. Materiały edukacyjne dla gimnazjalistów dostępne są na platformie e-learningowej pbw.moodle.com.pl.

W etapie szkolnym wyłoniliśmy 5 uczniów, którzy 18 maja będą reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Są to :

Natalia Chronówka

Natalia Mardyła

Wiktor Dudziński

Julia Wnuk

Piotr Jarosz

Nasza reprezentatywna piątka weźmie udział w grze miejskiej, która odbędzie się na określonym terenie tj. al. 3 Maja, al. Marszałka F. Focha oraz Rynek Główny Krakowa. Trzymamy kciuki za rozgrywki majowe naszej grupy. Opiekunami przygotowującymi gimnazjalistów do tego przedsięwzięcia są p. Piotr Rogoziński oraz p. Daniel Korczykowski.