test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775817
DzisiajDzisiaj10
WczorajWczoraj53
Ten TydzieńTen Tydzień129
Ten miesiącTen miesiąc214
WszystkieWszystkie775817

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

BAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

Bajkozofia na kartach Kamishibai 24 listopada 2015 r. biblioteka ogłosiła konkurs plastyczno-czytelniczy „Bajkozofia na kartach Kamishibai” dla klas I-II Społecznego Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego nr 8 im. ks. prof. Józefa Tischnera. Wcześniej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcjach bibliotecznych dotyczących sztuki japońskiej Kamishibai, podczas których zdobyli wiedzę dotyczącą Japonii, skrzynki butai oraz kart, które propagują czytelnictwo.

Kamishibai to sztuka snucia opowieści pochodząca z XII wieku z Japonii, a ich prezentowaniu towarzyszy skrzynka butai z ilustrowanymi kartami, z tekstem na odwrocie.Zadaniem gimnazjalistów było wykonanie kart Kamishibai z ilustracjami do wybranej bajki filozoficznej z książki pt. Bajki filozoficzne Michela Piquemala z serii „Cała Polska czyta dzieciom”. Głównym celem konkursu były popularyzacja sztuki kamishibai, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz interpretacji tekstu.

 

Do 21 grudnia 2015 r. wpłynęło 8 prac konkursowych. Jury w składzie: mgr Agnieszka Lubecka (plastyk), mgr Daniel Korczykowski (bibliotekarz) oraz Jadwiga Obakiewicz-Kała (bibliotekarz, studentka INiB UP w Krakowie) przyznało dwie pierwsze nagrody:

 

I miejsce: Maria Adamska – kl. II a

I miejsce: Maria Wojtaniec - kl. I a

 

Nagrody rzeczowe ufundowała szkoła. Wyróżnieniem dla zwycięzców będzie również wspólne poprowadzenie lekcji bibliotecznej z nauczycielem w klasach młodszych, podczas której nagrodzeni zaprezentują swoje karty z ilustracjami w skrzynce butai.

 

Serdecznie gratulujemy!!!

BAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGOBAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGOBAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGOBAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGOBAJKOZOFIA NA KARTACH KAMISHIBAI – WYNIKI KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO