Spotkanie autorskie z Roxaną Wojtas-Tabiś

Spotkanie autorskie11 lutego 2016 roku w naszej szkole odbyły się cztery spotkania z pisarką Roxaną Wojtas-Tabiś w ramach cyklu bibliotecznego „Poranki z książką”. Pani Roxana to miłośniczka literatury fantasy. Do tej pory wydała cztery książki, a także założyła własne Wydawnictwo Zafira. W naszej bibliotece promowała swoją najnowszą pozycję „Wybraniec”. Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w dyskusji na temat gatunku literackiego fantasy oraz w ogóle literatury. Ponadto pisarka zorganizowała dla klas warsztaty literackie, które polegały na tym, że młodzi adepci sztuki w zespołach tworzyli poszczególne królestwa, a następnie przedstawiali je przed pozostałą publicznością. Każda grupa w formie literackiej bądź plastyczno-literackiej prezentowała w zależności od wylosowania Królestwo Ziemi, Królestwo Ognia, Królestwo Wody i Królestwo Wiatru. Każde z nich odnajdziemy także w książce Pani Roxany. Autorka była mile zaskoczona wiedzą, wyobraźnią, pomysłowością uczniów naszej szkoły oraz ich zainteresowaniem książką. W trakcie spotkania autorskiego pisarka do końca trzymała w napięciu uczniów, nie wyjawiając im kim jest tytułowy „Wybraniec”. Mimo ciekawości i próśb uczniów, nie zdradziła sekretu książki, zachęcając tym samym ich do sięgnięcia po jej lekturę. Zwieńczeniem spotkań literackich były niekończące się pytania, wspólne zdjęcia z Panią Roxaną oraz autografy autorki. W poranku z pisarką uczestniczyli uczniowie klas 3-6 szkoły podstawowej. Zapraszamy do fotorelacji!