test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

775814
DzisiajDzisiaj7
WczorajWczoraj53
Ten TydzieńTen Tydzień126
Ten miesiącTen miesiąc211
WszystkieWszystkie775814

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

UNICEF - "MALI uczniowie idą do szkoły"

UNICEFMALI uczniowie idą do szkoły – wykonaj własną książkę i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją. Zapraszamy do udziału w akcji pod patronatem UNICEF „MALI uczniowie idą do szkoły“.`

Celem akcji jest zapoznanie uczniów z sytuacja dzieci w Mali oraz zebranie środków finansowych na ich edukację. Mali to państwo położone w Afryce Zachodniej, pokryte w większości terenami pustynnymi. Jest to jeden z 25 najbiedniejszych krajów świata. Prawie połowa dzieci w Mali nie chodzi do szkoły. Edukacja jest najlepszą formą pomocy dzieciom na wyjście z biedy. Dzięki Waszemu wsparciu możemy zmienić los tych dzieci.

Pomóżmy wszystkim dzieciom w Mali pójść do szkoły. Przyłącz się aktywnie do akcji i podaruj dzieciom z Mali coś wyjątkowego. Wykonaj w szkole lub w domu książkę. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania są dowolne. Książki te mogą być wzbogacone ilustracjami, zdjęciami, rysunkami. Do wykonania takich książek wystarczą podstawowe artykuły piśmiennicze (kartki papieru, długopisy, kredki) i przede wszystkim wyobraźnia. Uruchom swoją kreatywność i pomóż dzieciom w Mali cieszyć się edukacją.

Książki należy przynosić do szkoły do 22 lutego 2016 r.

Wszystkie książki zostaną zaprezentowane podczas „Dni Książki dla Afryki. Zachęcamy, by nieużywane przez nas książki, które mamy w domach przynieść po feriach do szkoły na kiermasz książek. Książki podpisane imieniem i nazwiskiem darczyńcy na dołączonej kartce należy wrzucać do specjalnie oznakowanego pudła w korytarzu na I piętrze. Każdy z zaproszonych przez Was gości będzie mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie i w zamian za darowiznę na posłanie dzieci w Mali do szkoły, wrócić do domu z nową książką.

Zebrane w ramach akcji pieniądze zostaną wpłacone na specjalne konto dedykowane zbiórce na rzecz dzieci w Mali.

 

Harmonogram akcji “MALI uczniowie idą do szkoły”:

 

12.01.2016 – 19.02.2016 Tworzenie książek przez uczniów. Prosimy Rodziców o wsparcie swoich pociech w pracy twórczej.

W lutym, w każdą środę, zapraszamy Rodziców oraz dzieci do obejrzenia krótkiego filmu o sytuacji dzieci w Mali oraz prezentacji „Mali – problemy kraju” i „Szkoły na świecie”, które zostaną zaprezentowane w świetlicy, w godzinach 15:00 – 16:00..

 

22.02.2016 Ostateczny termin przynoszenia książek do szkoły. Książki podpisane imieniem i nazwiskiem autora proszę przynosić do siostry Loredany Peteani oraz pani Joanny Piaseckiej.

 

29.02.2016 – 7.03.2016 „Dni Książki dla Afryki” połączone z wystawą książek darowanych oraz wykonanych przez uczniów.

Spotkania z autorami (tylko dla chętnych autorów) połączone z prezentacją książek w czasie zajęć świetlicowych.

 

8 - 9.03.2016 (wt, śr) Kiermasz książek darowanych oraz wykonanych przez uczniów, zbiórka na rzecz dzieci z Mali, we wtorek, w godzinach 14:30 – 16:30 oraz w środę, w godzinach 15:00 – 17:00.

 

 

 

MALI uczniowie idą do szkoły

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO