test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

co slychac

Statystyka odwiedzin

781425
DzisiajDzisiaj9
WczorajWczoraj2
Ten TydzieńTen Tydzień14
Ten miesiącTen miesiąc19
WszystkieWszystkie781425

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Wieści "naszych" z Anglii

List z AngliiJak wiadomo grupa 48 naszych uczniów i 5 naczycieli wyjechała na warsztaty językowe do Anglii. Z wielką radością odebraliśmy od nich list w którym relacjonują jak im się mieszka, żyje i co porabiają i podjadają na codzień. Kliknij czytaj więcej i przeczytaj list i zobacz zdjęcia.zobacz galerię

Kochani!

U nas wszystko w porządku. Dzieciaki ogólnie zadowolone, my zresztą też.
Podróż przebiegła nam bez problemów, lot był spokojny, bez turbulencji, pilot wznosił się powoli i opadał i lądował też przyzwoicie więc...nie mamy problemów z bólem głowy. Spośród chmur widzieliśmy kanał, wybrzeża, rzeki więc dzieci mogły się popisać wiadomościami z zakresu geografii co chętnie czyniły. Na lotnisku wszyscy dla grup mili, nikt nie robił nam jakichkolwiek kłopotów. Miejsca w samolocie też były ok, samolot w kondycji bardzo dobrej. Myślę, że Ci którzy lecieli pierwszy raz, po tej pierwszej przygodzie z lataniem polubią tę formę transportu. Linie Ryanair uznały nas za specjalnych pasażerów i nawet sam pilot nas pozdrowił i życzył przyjemnego pobytu w Anglii, co oczywiście dla dzieci było bardzo miłe.
Na London Stansted rozpoczęła się nasza przygoda z językiem angielskim, celnicy przyjmowali dzieci i oczywiście trzeba było sie przywitać, podziękować za odprawę i oczywiście wszystko to samodzielnie - nauczyciel czuwał z boku Uśmiech Emotikon.

Ośrodek jest przepiękny i aż żal, że takich nie ma w Polsce, pokoje jak na warunki polskie skromne ale czyste i zadbane.

Pierwszy dzień na terenie ośrodka spędziliśmy na polu i  na basenie zaznajamiając się z przygotowanymi tu dla nas atrakcjami. Dzieci zaczynają używać języka, muszą się tutaj same zapytać o zajęcia, czy im coś wolno czy nie, my tylko czasami pomagamy jak sobie nie dają rady. Dzieci nie tylko uczą się tu angielskiego - w grupach mają porozumiewać sie tylko w języku angielskim - uczą się jak współpracować w grupie, brać odpowiedzialność za innych członków swej grupy oraz przezwyciężaj swój strach i słabości.
Zdjęcia jakie zobaczycie poniżej wyglądają groźnie, ale odbywają się w pełnym zabezpieczeniu, a Anglicy są tak uważający i ostrożni, że czujemy się tutaj spokojne o dzieci.

Program rozpoczynamy o 9.30 i mamy 3 typy zajęć z krótkimi przerwami pomiędzy nimi i godzinną przerwą na lunch i kolację. Zajęcia obowiązkowe trwają do 21.00, później tylko dla chętnych - organizowane przez Panów z Project II. Dzieci przed południem mają zajęcia sportowe po południu lekcje angielskiego lub na odwrót.

Jedzenie zadziwia jakością i dzieci nie głodują, są owoce, warzywa sałatki i oczywiście duży wybór różnych potraw z ziemniaków... ale oprócz tego makarony, ryż, i wiele innych rzeczy - są płatki, lody, ciastka, dostęp do picia cały czas, wieczorem dostajemy o 21 kakao.

Dzisiaj byliśmy w Cantenbury, zwiedzaliśmy katedrę - jest piękna, ogromna i każdy kto w niej był, nawet Ci, którzy wejść nie chcieli docenili jej wartość. Później mieliśmy czas na zakupy - centrum tego miasteczka jest zamknięte dla ruchu, spokojne i bezpieczne więc dzieci buszowały po sklepach z wypiekami na policzkach - szczególnie popularny był sklep z ręcznie robionymi wyrobami czekoladowymi - np. czekoladowe lizaki duszki albo dynie Halloween.

Serdecznie pozdrawiamy,
Nauczycielki: Iza, Dominika, Aga, Kasia i Magda i oczywiści Dzieci.

 

Wieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z AngliiWieści 'naszych' z Anglii

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO