test

Kliknij tutajżeby zobaczyć

test

Kliknij tutajżeby zobaczyć
  • sto
  • razem doroślejemy

 

Tak jak prawda jest dla człowieka kluczem do świata, tak wolność jest kluczem, który wartości otwiera drogę w głąb człowieka.

ks. Józef Tischner

Miłość sama w sobie jest "nie do pojęcia", ale dzięki miłości możemy "pojąć wszystko".

Ks. Józef Tischner

Gdy człowiek nie wie, co zrobić, sumienie mówi mu tylko jedno: "szukaj".

ks. Józef Tischner

E-deklaracje 2017

Jesteśmy członkiem

co slychac

Jubileusz STO

Język Niemiecki

Sekcja Hapkido

Dołącz do drużyny HAPKIDO

MOO HAK KWAN Polska. Odwiedź stronę sekcji i rozwijaj się przez sport.

www.hapkido.pl

Statystyka odwiedzin

774373
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj20
Ten TydzieńTen Tydzień150
Ten miesiącTen miesiąc2031
WszystkieWszystkie774373

Nasza szkoła posiada
pracownię komputerową

zrealizowaną z funduszy
Europejski Fundusz Społeczny

Współpracujemy

Swim Test Kordian Lach :: Nauka Pływania Kraków

 

 


 

 

SLERS

 

 


 

Klub Szkół UNICEF

Klub Mola Książkowego

Klub Mola KsiążkowegoWraz w końcem maja moi uczniowie zdobyli wszystkie książeczki niezbędne do uzyskania tytułu Mola Książkowego. Od początku roku niemal codziennie czytali głośno i wyraziście przygotowane wcześniej fragmenty teksu. Na największą pochwałę zasługują te osoby, które początkowo miały trudności z głośną interpretacją tekstu, a w miarę upływu czasu rozwijały swój warsztat  i radziły sobie coraz lepiej. Obserwowanie z tygodnia na tydzień trudu i wysiłku, ale też wspaniałych efektów było prawdziwą przyjemnością.

Czytaj więcej: Klub Mola Książkowego

Klasowy Mistrz Ortografii

Mistrz OrtografiiKoniec roku szkolnego to czas podsumowań. Dziś chcę pochwalić wszystkich swoich uczniów, którzy przez 10 tygodni dzielnie powtarzali i trenowali reguły ortograficzne.

Co tydzień przypominaliśmy i utrwalaliśmy sobie zasady ortograficzne mozolnie poznawane przez 3 lata nauki. Każda powtórka zakończona była pisaniem ze słuchu, czyli dyktandem. Z wielką radością informuję, iż znakomita większość uczniów nie popełniała w dyktandach więcej niż trzy błędy orograficzne!

Każde z dyktand było oceniane specjalnym systemem pieczątkowym, co  pozwoliło nam wyznaczyć Klasowego Mistrza Ortografii.

Czytaj więcej: Klasowy Mistrz Ortografii

Filharmonia Krakowska

W FilharmoniiW czwartek 22 maja byliśmy z Panią Olą i Panią Marią Zasadą w Filharmonii Krakowskiej. Na początku oglądaliśmy różne instrumenty muzyczne, ale najfajniejsze okazało się oglądanie od środka organów. Organy w Filharmonii są naprawdę OLBRZYMIE!!! Są one dość nowe, gdyż stare organy prawie całe spaliły się podczas pożaru – widzieliśmy też piszczałki, które ocalały z tego pożaru. Staliśmy też na scenie i widzieliśmy całą salę koncertową.

Czytaj więcej: Filharmonia Krakowska

Zielona Szkoła w Spale

Zielona Szkoła w SpaleJak co roku, cała nasza szkoła wybrała się na "zieloną szkołę". W dniach od 22 do 26 kwietnia byliśmy w Spale i zwiedzaliśmy jej okolice. Naszym wychowawcą na ten czas była pani Martyna Chromik, której serdecznie dziękujemy.
Oto garść naszych zielonych wspomnień...

Czytaj więcej: Zielona Szkoła w Spale

Krakusek

KrakusekW tym roku obie klasy trzecie naszej szkoły przystąpiły do konkursu wiedzy o Krakowie Krakusek. Przygotowywaliśmy się do niego wszyscy. Najpierw wzięliśmy udział w zwiedzaniu Kazimierza, a następnie w lekcji muzealnej  pt. Wawel zaginiony. Czytaliśmy też legendy o Krakowie.

Czytaj więcej: Krakusek

Wielkanocne śniadanie

Śniadanie wielkanocne16 kwietnia urządziliśmy w naszej klasie Wielkanocne Śniadanie. Złączyliśmy ławki z dwóch środkowych rzędów, po czym nakryliśmy do stołu.
Na stole znajdowały się: jajka, warzywa, soki, sałatki, szynka, ser, kiełbasa i mazurek. Pod koniec śniadania pani czytała nam historię o Wielkanocy.

Czytaj więcej: Wielkanocne śniadanie

Z wizytą u lajkonika

Lajkonik Jana MatejkiW piątek 11-go kwietnia z całą naszą klasą wybraliśmy się na wycieczkę po Krakowie.

Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy w tym dniu był Pałac Krzysztofory. To zabytkowa kamienica mieszcząca się na ulicy Szczepańskiej. Nazwa Pałacu pochodzi od figury św. Krzysztofa.

Najpierw słuchaliśmy ciekawych opowieści o Lajkoniku i oglądaliśmy prawdziwego Lajkonika, którego strój zaprojektował sam Stanisław Wyspiański. Przyglądaliśmy się jak jest ubrany, żeby później spróbować wykonać wybrane elementy jego stroju np. turban lub ozdobić głowę konia.

Czytaj więcej: Z wizytą u lajkonika

Warsztaty charakteryzatorskie

Warsztaty charakteryzacjiW ostatnim czasie zajmowaliśmy się filmem. Poznawaliśmy różne gatunki filmów np. im przygodowy to "W pustyni i w puszczy", fantastyczny to "Gwiezdne wojny", przyrodniczy to "Mikrokosmos", animowany to "Asteriks i Obeliks", historyczny to "Ogniem i mieczem", a komedia to "Rodzinka.pl".

Czytaj więcej: Warsztaty charakteryzatorskie

Z wizytą w MOCAKU

Z wizytąw MOCAKUW środę, 19 marca, wraz z zaprzyjaźnioną klasą 3B, wybraliśmy się do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Muzeum to znajduje się na krakowskim Zabłociu, na ulicy Lipowej.
Budynek zbudowany jest z płyt betonowych oraz ogromnych przeszkleń. Nie przypomina wyglądem wcale muzeum, ale nowoczesną fabrykę. Pewnie właśnie dlatego jest na Zabłociu i znajduje się tam sztuka współczesna.

Czytaj więcej: Z wizytą w MOCAKU

Fizyka dla smyka

3 kwietnia odbyła się lekcja doświadczalna o temacie „Tajemnice Światła’’.

Wykonaliśmy wiele doświadczeń przy pomocy światła. Na przykład dowiedzieliśmy się jak działa hologram albo co się stanie gdy poświecimy ultrafioletem na specjalne koraliki. Dowiedzieliśmy się co jest w środku kalejdoskopu oraz jak on działa. Poznaliśmy też działanie stroboskopu. Podczas zajęć bawiliśmy się prawdziwym wojskowym peryskopem. Śmiesznie było patrzeć przez peryskop z ukrycia (spod ławki) na kolegów i koleżanki w klasie.

Poznaliśmy różne właściwości światła. Czy wiecie, że światło pędzi z prędkością aż 35 000 kilometrów na godzinę? Dowiedzieliśmy się też jaki kolor ma światło. Nauczyliśmy się jak zrobić tęczę. Żeby zrobić tęczę trzeba poświecić na specjalne szkło o nazwie pryzmat. Było naprawdę ciekawie.

Opracowanie: Michał Misztal

Dzień Kobiet

Dzień KobietDzień kobiet obchodzimy 8 marca. W tym dniu było w naszej klasie bardzo wesoło. Postaram się wprowadzić Wszystkich w ten nastrój, pisząc kilka słów o tym jak uczciliśmy to święto. Wyglądało to tak: na początku do klasy weszły dziewczyny, chłopcy przed klasą omawiali kto daje komu prezent.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet

Nasz klasowy film!

W piątek, 14 marca 2014 nasza klasa uczestniczyła w warsztatach filmowych w kinie „Sfinks”. Podczas warsztatów prowadzacy opowiadał nam jak się tworzy film. Wyjaśniał nam, że adaptacja filmu polega na przełożeniu treści książki na język fimu. Do nakręcenia filmu potrzebni są: aktorzy, kamerzysta, scenarzysta, dźwiękowcy, montażyści i oczywiście reżyser. Nasza klasa adaptowała bajkę pt. „Alibaba i 16 rozbójników” J. Film, który nakręciliśmy był bardzo śmieszny. Podczas nakręcania filmu było ciekawie i wesoło. Wszyscy byliśmy aktorami i odtwarzaliśmy różne postacie. Na koniec ogladaliśmy film animowany „Tupot małych stóp”.

Autor: Paweł K.

Oto nasz film! Zapraszamy na premierę!!!

Wieczór gier planszowych

Wieczór gier

Tytuł spotkania: Wieczór gier planszowych
Miejsce: 7 STO Kraków, sala 3a na parterze
Czas: 7 marca, godzina 17.00.
Uczestnicy: Pani Ola i towarzystwo z klasy 3a z rodzicami, rodzeństwem, Babciami oraz Dziadkami
Umilacze: pyszne ciasta, ciasteczka i babeczki oraz kawa, herbata i zimne napoje
Hity wieczoru: Quirkle, Monopoly, Jenga, Small World, Halli Galli, Szachy, Scrabble, Farmer, Quiz świat, Hej to moja ryba, Cracoviana, Kalambury

Czytaj więcej: Wieczór gier planszowych

Szkolne igrzyska olimpijskie

Igrzyska 3a

We wtorek 18.03.2014 odbyły się igrzyska olimpijskie klas 1-3. Każda z klas wybierała sobie klasowy kolor: 1a biały, 1b niebieski, 2a żółty, 2b kolorowy, 3a zielony, 3b niebieski. Wszyscy byliśmy podzieleni na grupy. W pierwszej były klasy 1a, 1b, 2a. A w drugiej grupie - klasy 2b, 3a, 3b.
Na początku pan od wf-u wytłumaczył nam, że pierwsze igrzyska olimpijskie odbyły się w starożytnej Grecji w miejscowości Olimpia.

Czytaj więcej: Szkolne igrzyska olimpijskie

W zdrowym ciele zdrowy duch :)

Ciało ludzkieLudzkie ciało to bardzo skomplikowana machina:) Składa się z wielu części:

  • organów wewnętrznych, przede wszystkim serca, mózgu, płuc, żołądka, wątroby, nerek;
  • kośćca, przede wszystkim kręgosłupa, miednicy, kości nóg i rąk, czaszki i żeber;
  • układu mięśni, przede wszystkim mięśni ramion (np. dwugłowy) i przedramion, mięśni piersiowych i brzucha, nóg (np. czworogłowy uda, piszczelowy przedni).

Czytaj więcej: W zdrowym ciele zdrowy duch :)

Ortograficzne zmagania

Kto powiedział, że ortografia musi być nudna? W ramach ćwiczeń powstały - najeżone wyrazami z h i ch - wspaniałe historyjki. Jestem pod wielkim wrażeniem twórczego i ortograficznego talentu moich dzieciaków, a Wy?

Czytaj więcej: Ortograficzne zmagania

Godło Rzeczypospolitej Polskiej

Rekrutacja

Zapraszamy serdecznie zainteresowanych rekrutacją do klasy pierwszej do składania podań w sekretariacie szkoły. Wzory podania i formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie szkoły w zakładce rekrutacja.

Dyrektor Szkoły

 

 

Pobierz wzór podaniaformularza zgłoszeniowego.

Polecamy!

naszeszkoly portal

Plan lekcji

Sprawdź swój Plan Lekcji, kliknij w swoją szkołę.

Jadłospis

W tym roku mają Państwo możliwość wyboru rodzaju obiadu.

Informujemy, że wprowadzamy elektroniczny system wyboru obiadów - zarezerwuj obiady

UWAGA. NOWY RACHUNEK BANKOWY DO OBIADÓW:

52 1050 1445 1000 0092 0608 3645

Kuchnia Polska ul. Bosaków 11 Kraków

Link do poprzedniej wersji aplikacji

 

Zintegrowana Polityka Bezpieczeństwa

e-Dziennik

e-dziennik

NOWY E-DZIENNIK

NOWY ROK-NOWY DZIENNIK.

Zaczynamy!!!

Zobacz dokumenty

Zapoznaj się z ważnymi dokumentami dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

ZOBACZ

Hymn Szkoły

Tekst: Małgorzata Wątkowska
Muzyka: Wojciech Jurek

Wykonawca: Adam Baranowski

 

Patrzę z krakowskiego traktu
Na gorczańskie pasmo gór,
Gdzie dorastał Józef Tischner,
Gdzie marzenia swoje snuł.

By każdemu dobre słowo,
Dłoń pomocną dać .
Uśmiech z serca ofiarować .
Ufność w duszę wlać.

Patrzę na Collegium Novum,
Franciszkańską, Wiślną,
Gdzie profesor Józef Tischner
Krzewił wolność myślą.

Jego słowa nas prowadzą
W dorosłości czas,
Otwierają nam umysły,
Dobro budzą w nas. 

Patron szkoły

Zespół Szkół Społecznych NR 7 STO